ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020-2021

22/10/2020

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2020-2021

Οι Δηλώσεις μαθημάτων χειμερινού εξαμήνου 2020-2021 για τους φοιτητές του Τμήματος Γεωλογίας θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά στην διεύθυνση https://progress.upatras.gr από 22/10/2020 έως 6/11/2020.

Δηλώνουν όλοι οι φοιτητές και οι επί πτυχίω (δηλ. 5ο, 6ο ……..21ο  έτος σπουδών)

Προσοχή:

• Οι φοιτητές μπορούν να κάνουν δήλωση μαθημάτωνμόνο εφόσον έχουν πραγματοποιήσει πρώτα την εγγραφή τους.
  • Οι φοιτητές δηλώνουν τα μαθήματα του εξαμήνου στο οποίο φοιτούν σύμφωνα με τουςκανόνες δήλωσης του Προγράμματος Σπουδών ακαδ. έτους 2019-2020 καθώς και όλα τα οφειλόμενα μαθήματα χειμερινού εξαμήνου από άλλα έτη.
  • Όσοι φοιτητές δεν δηλώσουν μαθήματα δεν μπορούν να συμμετάσχουν στην εξεταστική περίοδο Ιανουαρίου - Φεβρουαρίου ακαδ. έτους 2020-2021 και επίσης αν ξεχάσουν να δηλώσουν κάποιο μάθημα δεν θα μπορέσουν να συμμετέχουν στην εξέταση του συγκεκριμένου μαθήματος.

Πέραν αυτής της ημερομηνίας το ηλεκτρονικό σύστημα θα κλείσει και δεν θα μπορείτε να δηλώσετε.

Σημαντικό: H Πτυχιακή Ια, Ιβ, Ιγ  δηλώνετε μόνο μία φορά και η Πρακτική άσκηση δηλώνετε μόνο από την Γραμματεία όταν επιλεγούν οι φοιτητές.

Σημείωση: Μόνο για τους πρωτοετείς φοιτητές καθώς και για αυτούς που δεν συμμετείχαν (δηλ. δεν δήλωσαν και δεν έδωσαν εξετάσεις) σε κανένα μάθημα του προηγούμενου προγράμματος σπουδών, θα ισχύει το νέο πρόγραμμα σπουδών δηλ. θα δηλώσουν μόνο μαθήματα του Α΄εξαμήνου. Για όλους τους άλλους θα ισχύσει το παλαιό πρόγραμμα σπουδών και θα δηλώσουν κανονικά τα μαθήματα Φυσική Ι, ΙΙ, Μαθηματικά Ι, ΙΙ, Χημεία Ι, ΙΙ κλ.π

Προσοχή !!!!:   Μετά την αποθήκευση δήλωσης να πραγματοποιείτε έλεγχο από το progress.upatras.gr στην επιλογή «ακαδημαϊκό έργο» για το αν παρουσιάζονται σωστά στο τρέχον ακαδ. έτος τα μαθήματα που δηλώσατε. Σε περίπτωση που δε εμφανίζονται προσπαθείτε πάλι για δήλωση και αν συνεχίζει το πρόβλημα, επικοινωνείτε με την Γραμματεία του Τμήματος μέσα στις ημερομηνίες δήλωσης που έχουν ανακοινωθεί.

Η Γραμματεία του Τμήματος Γεωλογίας

Ετικέτες: Ανακοινώσεις, Προπτυχιακές σπουδές