• Ενημέρωση

Εξετάσεις ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι, ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ και ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ και ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ

Ι. ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (νέο πρόγραμμα σπουδών) - Δευτέρα 25 Ιανουαρίου και ώρα 9:00-12:00 (πμ).

Αγαπητοί φοιτητές καλησπέρα,

Σας ενημερώνω ότι από  σήμερα έως την Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2021  είναι απαραίτητο προκειμένου να εξετασθείτε στο μάθημα  ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ (νέο πρόγραμμα σπουδών) να κάνετε εγγραφή στην πλατφόρμα eclass  του Πανεπιστημίου Πατρών στην παρακάτω διεύθυνση:

Θα γίνει αυστηρός έλεγχος  των φοιτητών που θα εγγραφούν στην πλατφόρμα!

ΠΡΟΣΟΧΗ για τα παρακάτω

Α) Η έγγραφή στην πλατφόρμα θα γίνει  ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με username, password και εμαιλ του Πανεπιστημίου Πατρών. Τονίζω ότι φοιτητές που θα κάνουν εγγραφή στη πλατφόρμα με κάθε άλλο στοιχείο θα διαγράφονται και δεν θα έχουν δυνατότητα να κατέβουν στις εξετάσεις.

Β) Δεν επιτρέπεται εγγραφή στην παραπάνω πλατφόρμα φοιτητών που δεν έχουν δικαίωμα να κατέβουν στις εξετάσεις στο eclass.

Δ)  30 λεπτά πριν από την εξέταση του μαθήματος είναι απαραίτητο  να συνδεθούν όλοι οι φοιτητές που θα εξετασθούν στο link του μαθήματος μέσου  της πλατφόρμας zoom που είχαμε καθ' όλη την διάρκεια του εξαμήνου.

Join Zoom Meeting

E) Το διαγώνισμα θα αποτελείται από 2 μέρη (ΜΕΡΟΣ Α και ΜΕΡΟΣ Β)

ΜΕΡΟΣ Α

20 Ερωτήσεις Πολλαπλής Επιλογής και Σωστού Λάθους (διάρκεια 40 λεπτών).

Το διαγώνισμα αυτό θα αναρτηθεί στο directory Ασκήσεις στο eclass.

Αρχίζει ακριβώς 9:15πμ και λήγει ακριβώς: 9:50πμ.

Μεγάλη προσοχή 9:54 θα πρέπει να υποβληθεί το διαγώνισμα.

Θα έχετε στο γραφείο σας  σελίδες Α4 αν χρειαστεί να κάνετε μερικές πράξεις προκειμένου να απαντήσετε.

ΜΕΡΟΣ Β

Γραπτή εξέταση σε 3 Ερωτήσεις.  Το διαγώνισμα αυτό των 3 Ερωτήσεων  θα αναρτηθεί στο directory Εργασίες στο eclass.

Στο Mέρος B του διαγωνίσματος είναι απαραίτητο να απαντήσετε γραπτά  στις 3 Ερωτήσεις που θα σας τεθούν, στη συνέχεια να σκανάρετε το γραπτό σας και τέλος να το ανεβάσετε στην πλατφόρμα   eclass που ανέφερα παραπάνω.

Αρχίζει ακριβώς 10:15πμ και λήγει ακριβώς: 11πμ (35  λεπτά χρόνος για το διαγώνισμα και 10 λεπτά για να σκανάρετε και να ανεβάσετε αυτό στην πλατφόρμα)

Μεγάλη προσοχή 10:59πμ.  θα πρέπει να  έχετε ανεβάσει στο exam eclass το διαγώνισμά σας.

Γραπτά που δεν θα υποβληθούν μέσα στα αυστηρά χρονικά περιθώρια δεν δίνονται δεκτά και δεν βαθμολογούνται.

Μερικές ημέρες πριν στη θέση Έγγραφα θα έχει αναρτηθεί ο σκελετός του διαγωνίσματος (3 σελίδες) τον οποίο πρέπει να φροντίσετε να έχετε εκτυπώσει. Ο σκελετός αυτός είναι η ΚΟΛΑ των ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ. Πάνω σε αυτόν το σκελετό είναι απαραίτητο να γράψετε  το ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΑΣ, ΤΟΝ ΑΜ και τις απαντήσεις σας για τις 3 Ερωτήσεις. Αυτές τις 3 σελίδες πρέπει να σκανάρετε και να ανεβάσετε στα παραπάνω χρονικά περιθώρια για το ΜΕΡΟΣ Β του διαγωνίσματος.

ΙΙ. ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι (παλαιό πρόγραμμα σπουδών) - 25 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 9:00-12:00

Αγαπητοί φοιτητές καλησπέρα,

Σας ενημερώνω ότι από  σήμερα έως την Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2021  είναι απαραίτητο προκειμένου να εξετασθείτε στο μάθημα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Ι (παλιό πρόγραμμα σπουδών)  να κάνετε εγγραφή στην πλατφόρμα eclass  του Πανεπιστημίου Πατρών στην παρακάτω διεύθυνση:

Θα γίνει αυστηρός έλεγχος  των φοιτητών που θα εγγραφούν στην πλατφόρμα!

ΠΡΟΣΟΧΗ για τα παρακάτω

Α) Η έγγραφή στην πλατφόρμα θα γίνει  ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με username, password και εμαιλ του Πανεπιστημίου Πατρων. Τονίζω ότι φοιτητές που θα κάνουν εγγραφή στη πλατφόρμα με κάθε άλλο στοιχείο θα διαγράφονται και δεν θα έχουν δυνατότητα να κατέβουν στις εξετάσεις.

Join Zoom Meeting

E) Το διαγώνισμα θα αποτελείται από 2 μέρη (ΜΕΡΟΣ Α και ΜΕΡΟΣ Β)

ΜΕΡΟΣ Α

20 Ερωτήσεις Πολλαπλής Επιλογής και Σωστού Λάθους (διάρκεια 40 λεπτών).

Το διαγώνισμα αυτό θα αναρτηθεί στο directory Ασκήσεις στο eclass.

Αρχίζει ακριβώς 9:15πμ και λήγει ακριβώς: 9:50πμ.

Μεγάλη προσοχή 9:54 θα πρέπει να υποβληθεί το διαγώνισμα.

ΜΕΡΟΣ Β

Μεγάλη προσοχή 10:59πμ.  θα πρέπει να  έχετε ανεβάσει στο eclass το διαγώνισμά σας.

ΙΙΙ. ΕΞΕΤΑΣΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ (Παλαιό πρόγραμμα σποδών)- Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 15:00-18:00 (πμ)

Αγαπητοί φοιτητές καλησπέρα,

Σας ενημερώνω ότι από  σήμερα μέχρι 17 Ιανουαρίου είναι απαραίτητο προκειμένου να εξετασθείτε στο μάθημα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΙΙ να κάνετε εγγραφή στην πλατφόρμα exam eclass  του Πανεπιστημίου Πατρών στην παρακάτω διεύθυνση:

ΠΡΟΣΟΧΗ για τα παρακάτω

Β) Δεν επιτρέπεται εγγραφή στην παραπάνω πλατφόρμα φοιτητών που δεν έχουν δικαίωμα να κατέβουν στις εξετάσεις. Θα γίνει αυστηρός έλεγχος.

Γ)  30 λεπτά πριν από την εξέταση του μαθήματος είναι απαραίτητο  να συνδεθούν όλοι οι φοιτητές που θα εξετασθούν στο link του μαθήματος μέσου  της πλατφόρμας zoom. Θα σας σταλεί το λινκ σύνδεσης στην πλατφόρμα zoom  1 ώρα πριν απο την εξέταση μe email.

Δ) Το διαγώνισμα θα αποτελείται  από

20 Ερωτήσεις Πολλαπλής Επιλογής και Σωστού Λάθους (διάρκεια 40 λεπτών).

Το διαγώνισμα αυτό θα αναρτηθεί στο directory Ασκήσεις στο exam eclass.

Αρχίζει ακριβώς 15:15μμ και λήγει ακριβώς: 16:00μμ.

Μεγάλη προσοχή 15:59μμ θα πρέπει να υποβληθεί το διαγώνισμα.

Δημήτρης Γεωργίου
Καθηγητής