• Ενημέρωση
  • ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ «ΓΕΩΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ» ΣΤΗΝ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ “ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΣΤΙΣ ΓΕΩΕΠΙΣΤΗΜΕΣ “ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΑΔ. ΕΤΗ 2022-2024».

Αγγλική Ορολογία για Γεωλόγους 2 (Σεμινάριο) Χειμερινό

URGENT !

Το Σεμινάριο αποτελεί συνέχεια του Μαθήματος του Α' έτους  και είναι επιπέδου ADVANCED or PROFICIENCY . Το υλικό αναβαθμίζεται και διδάσκεται εκτεταμένα η επιστημονική ορολογία του κλάδου του Γεωλόγου, με έμφαση στην κατανόηση της Αγγλικής βιβλιογραφίας και συγγραμμάτων καθώς και στις βασικές τεχνικές του γραπτού προφορικού επιστημονικού λόγου (τρόπος γραφής βιογραφικών σημειωμάτων, παρακολούθηση παρουσιάσεων κ.λ.π)

Αγαπητοί φοιτητές,

Το Σεμινάριο ξεκινά τη Τρίτη 4/10/22 στο υπολογιστικό κέντρο του Α' ορόφου στις 11.15 π.μ.

Μπορούν να το παρακολουθήσουν φοιτητές του Β' ,Γ' ΚΑΙ Δ' έτους σπουδών και μεταπτυχιακοί!

Είναι μάθημα επιλογής .

Παρακαλώ όσοι ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν ,να δηλώσουν παρουσία και συμμετοχή στο Σεμινάριο  στη πρώτη συνάντηση τη Τρίτη 4/10/21 στο υπολογιστικό κέντρο του Α' ορόφου!

Αναστασία Χρυσανθοπούλου

Ετικέτες: Ανακοινώσεις, Προπτυχιακές σπουδές