Υπογραφή Σύμβασης Θέσπισης Υποτροφιών "Ολυμπίας Οδού"

Υπεγράφη σήμερα, 22 Φεβρουαρίου 2023, σύμβαση μεταξύ του Πανεπιστημίου Πατρών και της Ολυμπίας Οδού ΑΕ, σύμφωνα με την οποία η Ολυμπία Οδός χορηγεί δυο υποτροφίες πενταετούς διάρκειας σε φοιτητές/ριες των Τμημάτων Γεωλογίας και Πολιτικών Μηχανικών (σχετικό Δελτίο Τύπου Πρυτανείας).
Σύμφωνα με την απόφαση της Συνέλευσης του Τμήματος Γεωλογίας η υποτροφία, αξίας 3.000 ευρώ καθ’ έτος, θα χορηγείται στη/ο φοιτήτρια/φοιτητή που θα ολοκληρώνει τις σπουδές του 1ου έτους με την καλύτερη επίδοση.
Ευχαριστούμε θερμά την Ολυμπία Οδό ΑΕ για την ενίσχυση των φοιτητών μας, αλλά και για την αναγνώριση μέσω της θέσπισης της συγκεκριμένης σειράς υποτροφιών, του σημαντικού ρόλου του Γεωλόγου στα μεγάλα τεχνικά έργα.